Miejskie świętowanie zakończenia roku szkolnego 2025/2026
W nowotarskiej Szkole Podstawowej Nr 11 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026, która przyciągnęła uwagę mieszkańców miasta. Wydarzenie, pełne entuzjazmu i radości, zorganizowano z wielką starannością, a uczniowie zaprezentowali artystyczny spektakl, który dodał uroczystości wyjątkowego klimatu.
Wsparcie i zaangażowanie organizatorów
Podziękowania za organizację należą się dyrektor Edycie Smarduch oraz jej zastępczyni Joannie Cyrwus-Zając. Obie panie zadbały o każdy szczegół, by wydarzenie przebiegło bez zakłóceń. Ich zaangażowanie zostało docenione przez wszystkich uczestników uroczystości.
Obecność znamienitych gości
Na wydarzeniu nie zabrakło ważnych osobistości. Wśród gości znaleźli się burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha i jego zastępcy, a także wiceprzewodniczący rady miasta Jan Łapsa. Obecni byli również skarbnik miasta Ewa Bobek, sekretarz miasta Zbigniew Strama oraz prezes ZNP Marcin Domin. Małopolskiego Kuratora Oświaty reprezentował Leszek Ciężobka. Wszyscy wyrazili swoje uznanie dla pracy uczniów i nauczycieli oraz życzyli im udanych wakacji.
Wyróżnienia dla najlepszych uczniów
Tradycyjnie, uroczystość zakończenia roku szkolnego była okazją do wyróżnienia uczniów za ich osiągnięcia. Nagrody Burmistrza Miasta Nowy Targ otrzymało pięćdziesięcioro uczniów ze wszystkich nowotarskich szkół podstawowych. Doceniono ich za wybitne wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły.
Lista nagrodzonych uczniów
Ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki wyróżniono: Natalię Giełczyńską, Zofię Piekło, Antoninę Potaczek, Macieja Rajskiego, Filipa Skibę, Maję Starczowską oraz Julię Sulkę. Ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika nagrody otrzymali: Julia Domalik, Michał Gacek, Zofia Łojas, Oliwier Pękosz, Jakub Sieczkowski oraz Kamil Wiśniewski. W Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II wyróżniono: Emilię Batkiewicz, Konrada Batkiewicza, Katarzynę Krauzowicz, Franciszka Pacha, Borysa Węgrzyna oraz Zuzannę Zubek.
Ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego nagrodzeni zostali: Julia Bocheńska, Bartłomiej Komoniewski, Bartosz Kowalczyk, Patrycja Liszka, Olga Pilch, Iga Piłat i Małgorzata Sięka. W Szkole Podstawowej Nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej doceniono: Emilię Giełczyńską, Laurę Gottfried, Mariusza Kowalczyka, Nadię Kuras, Ninę Olejarz, Michała Tohla oraz Antoniego Wegnera. Ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Józefa Rajskiego Burmistrza Nowego Targu wyróżniono Stanisława Czubernata, Małgorzatę Płatosz i Maksymiliana Watychę.
Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej nagrodziła: Tadeusza Cyrwus-Zająca, Jana Dzielskiego, Szymona Grzybka, Emilię Guśpiel, Antoniego Janerko, Zuzannę Kapel, Gabriela Kiedziucha, Annę Nowak, Alana Świerzbińskiego, Adriana Westrycha, Grzegorza Wiatra, Adrianę Widę, Huberta Widę oraz Paulinę Worwę.
Konkursy i nagrody specjalne
Podczas uroczystości wręczono także nagrody laureatom Miejskiego Konkursu Ortograficznego 2026, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 3, oraz Międzyszkolnego Konkursu Graficzno-Językowego „Ortografia i interpunkcja mają znaczenie” organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2.
Całe wydarzenie zakończono serdecznymi życzeniami, skierowanymi do uczniów, nauczycieli oraz pracowników oświaty, życząc im wszystkim bezpiecznych, pełnych radości i aktywności wakacji.
Źródło: Urząd Miasta Nowy Targ
