Wypadek w Bańskiej Niżnej: 14-latek w szpitalu po zderzeniu z Audi
Na ulicy Papieskiej w Bańskiej Niżnej, 22 czerwca, około godziny 20:25, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W wypadku uczestniczył samochód osobowy marki Audi oraz motocykl marki Barton. Z informacji zebranych przez policję wynika, że 32-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Szaflary, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu młodemu motocykliście.
Niebezpieczne skutki wypadku
W wyniku kolizji 14-letni kierowca motocykla, również z gminy Szaflary, odniósł obrażenia i został szybko przetransportowany do szpitala w Nowym Targu przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Okazało się, że nastolatek nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu, a motocykl nie był zarejestrowany do poruszania się po drogach publicznych. Kierowca Audi w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Policja na miejscu zdarzenia
Funkcjonariusze policji kontynuują dochodzenie na miejscu wypadku, a droga pozostaje zamknięta dla ruchu. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia, które mogą potrwać do około godziny 23:00. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb porządkowych, które pracują nad jak najszybszym przywróceniem normalnego ruchu na tym odcinku.
Źródło: facebook.com/profile.php?id=61575284250354
